Funkcjonujący na terenie Tarnowskich Gór ośrodek RÓWNO – WAGA z szeroką ofertą rehabilitacyjną to punkt, do jakiego rodzice najczęściej przyjeżdżają, gdyż wiedzą, że ich pociechy będą tu doskonale traktowane Każdy opiekun może zapisać się na pierwszą konsultację w trakcie jakiej zostanie mu dokładnie objaśnione na czym na przykład polega terapia si śląskie albo inny typ terapii, z jakiej powinno korzystać dziecko.

Doświadczeni fizjoterapeuci szczegółowo wszystko objaśniają. Jeśli maluchy mają problemy z komunikacją, to eksperci z ośrodka są w stanie też z nimi nawiązać współpracę. Zwykle do tego miejsca rodzice przychodzą z maluchami, aby zapisać ich bezpośrednio na terapię integracji sensorycznej. Każda tego typu terapia poprzedzana jest wnikliwą diagnozą.

Proponowana diagnoza si Śląsk obejmie nie tylko ogólne rekomendacje, lecz rehabilitanci przyjrzą się bezpośrednio potrzebom malucha. Zajęcia za pomocą zabawy mają na celu usprawnić bazowe systemy sensoryczne, wraz z wyrównaniem braków malucha w zakresie wzroku, słuchu, węchu oraz smaku. Diagnoza zawiera czynniki jakimi są: testy południowokalifornijskie, obserwacja kliniczna dziecka, obserwacja swobodnego zachowania dziecka, wywiad z rodzicami. Jedynie po diagnozie zaplanowana jest terapia si śląskie dla danego pacjenta. Zajęcia odbywają się w kompletnie wyposażonym gabinecie. Pedagodzy i rehabilitanci, jacy pracują w tym miejscu posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich uprawnienia.

Poszczególne ćwiczenia mają miejsce po zaznajomieniu się z dokumentacją lekarską małego pacjenta. Pacjenci potraktowani są na indywidualnych zasadach. Ćwiczenia mają na celu pomoc dzieciom nadpobudliwym oraz z problemami na tle emocjonalnym. Fizjoterapeuci wskazują też opiekunom, co trzeba zrobić samodzielnie z dziećmi. Atutem ośrodka jest to, że specjaliści wysłuchają wszystkich potrzeb dzieci. Cechuje ich nie tylko profesjonalizm, ale też empatyczne oraz cierpliwe podejście do dzieci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz