Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części naszego społeczeństwa. Z tego też powodu niezwykle istotne jest to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym także wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z istotniejszych rzeczy jest na przykład przystosowanie aut do kierowania nimi przez osoby, jakie mają na przykład problem z chodzeniem.

W ich przypadku tradycyjne używanie pedału hamulca czy gazu nie będzie możliwe, lecz na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH, a sterowanie jest realizowane przy pomocy dźwigni albo pokrętła. Zamontować go można w większości samochodów wyposażonych w automat, i umożliwia płynne i bezpieczne używanie pedałów.

Dzięki wysokiej jakości wykonania ten układ pozwala na pełną kontrolę samochodu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Spore regulacyjne możliwości pozwalają każdemu z użytkowników dostosować położenie do swoich wymagań, co przełoży się także na wygodę nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają dodatkowe funkcjonalności, przydatne przy codziennej jeździe, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu to urządzenie jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz