W różnym okresie czasu różne rasy cieszyły się dużą popularnością. W ostatnim czasie to właśnie spotkało buldoga francuskiego, ponieważ te urocze psy z uwagi na swoje zalety są naprawdę popularne. Nie należą one do dużych, maksymalnie mają do 35 centymetrów na wysokość i wagę kilkunastu kilo. Niejednej osobie mogą one przypominać nietoperze, a to z uwagi na duże, odstające uszy. Buldogi są bardzo łagodne i przyjacielskie, z tego też powodu idealnie będą się nadawać do mieszkań i domów, w jakich są dzieci. Bardzo łatwo nawiązują relacje z domownikami i bardzo mocno przywiązują się do opiekunów, a równocześnie są bardzo energiczne i wesołe.

Lecz należy trochę uważać na ich trochę zadziorny charakter, gdyż między psami tej rasy często dochodzi do różnych konfliktów. Nie ma również większego problemu z opiekowaniem się nad tymi psiakami. Oczywiście potrzebują one regularnych spacerów, które pomogą utrzymać je w odpowiedniej kondycji, ale nie trzeba wcale z nimi przemierzać wielu kilometrów dziennie.

Z tego też powodu świetnie będą się sprawdzać zarówno u osób lubiących aktywny tryb życia, jak również tych którzy wolą poleniuchować. Są jednocześnie wesołe i towarzyskie, pamiętać jednak trzeba że samotny pobyt nie zawsze będzie im dobrze.

Decydując się na zakup psa tej razy pamiętać należy, aby kupować go wyłącznie w jakiejś sprawdzonej hodowli. Taką bez problemów się znajdzie w sieci, wpisując na przykład hasło buldog francuski hodowla, jest to o tyle ważne że wtedy ma się pewność co do charakteru.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz