Zapewne każdy miał kiedyś możliwość trzymania w rękach prawdziwego korka od szampana. Przeważnie wykonany on jest z surowca o takiej samej nazwie, jaki jest po prostu korą z dębów rosnących w południowej Europie. Rzeczywiście do zatykania butelek wykorzystywane są duże ilości korka, lecz ten materiał jest wykorzystywany w innych celach. W tym także wiążących się z urządzaniem wnętrz, bo w mieszkaniach i domach używać go można do różnych celów.

Naprawdę polecane na przykład są korkowe podkłady. Można je kłaść pod podłogami wykonanymi z klasycznych desek, linoleum czy paneli. Zapewniają sporą wytrzymałość mechaniczną, a jednocześnie są miękkie i elastyczne. Dzięki temu świetnie się sprawdzają w tej roli, znacznie lepiej niż podkłady wykonane z innych surowców. W przypadku podłóg korek może być także zastosowany jako surowiec na przyścienne listwy, jakie są montowane przy ścianach.

Korek bardzo nowocześnie i ładnie się prezentuje, nadając całemu wnętrzu ciekawego, oryginalnego charakteru. Ze względu na swoje właściwości jest też odporny na wilgoć, wodę i uszkodzenia mechaniczne. Sporo osób wykorzystuje korek również w charakterze okładzin ściennych. Tego typu wykładzina izoluje bardzo dobrze wnętrze, a równocześnie przeciwdziała pojawieniu się grzybów, wilgoci i pleśni. Jeśli ktoś będzie się interesował zakupem wyrobów z korka, to może w wyszukiwarce wpisać hasło podkład korkowy pod panele, a następnie zapoznać się z propozycją sklepów, które zostaną wyświetlone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz