Współczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z najróżniejszych elementów wykonanych z PCV. Tworzywo to ma bowiem liczne zalety, i z tego też powodu cieszy się taką popularnością. Najczęściej spotykaną jego formą są różnego rodzaju folie, które mają naprawdę szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest bardzo elastyczna, a jednocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej pękania, a równocześnie wykazuje ona świetną wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem cieplnej przenikalności, przez co stanowi świetny izolator termiczny. Ta cecha wykorzystywana jest powszechnie przy następnym popularnym wykorzystaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez które po odsunięciu można przejechać wózkiem albo przejść.

Równocześnie w stanie spoczynku takie paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony można zabarwić na najróżniejsze kolory. Standardowo są one robione z przezroczystego materiału, ale jest też możliwość jego zabarwienia na jedną z kilku barw. Widocznym w mniejszym stopniu, lecz bardzo ważnym miejscem zastosowania folii PCV są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia mająca grubość zaledwie połowy milimetra zatrzymuje praktycznie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz