Na całym świecie hotelarze inwestują miliony dolarów w to, ażeby ich hotele oferowały swoim klientom jakość na prawdziwie królewskim poziomie. Tak jak choćby hotele w słynnych Emiratach Arabskich, w Dubaju. Tam optymalne hotele oferują swoim gościom luksus, jakiego nie doświadczają nigdzie indziej. Zatem czemu ktoś, kto otworzy mniejszy hotel lub jakikolwiek inny będzie miał prawo nazwania przed nieraz własnego hotelu razem na przykład z pięcioma gwiazdkami. Prawo to prawo, każdy ma obowiązek być wobec niego równy.

Oprócz tego istotne jest również to jaki poziom konkurencji dominuje na danym obszarze pod względem infrastruktury hotelarskiej. Jeżeli w okolicy jest kolosalna ilość hotelów, to na pewno największą liczbę gwiazdek będzie bardzo ciężko zdobyć. Choćby z racji tego, że hotel obok naszego będzie miał poprawniejsze pokoje dzięki temu, iż nabędzie do nich droższe łóżka, będzie miał z góry poprawniejszą ocenę komisji. W związku z tym będziemy musieli się o wiele bardziej postarać w dekorowaniu i meblowaniu stworzonego przez nas hotelu.

Ewidentnie zmiana oceny komisji nie jest przyjmowana z dnia na dzień. Oznacza to, że jeśli hotel stworzony przez nas nie będzie na tyle odpowiedni, żeby uzyskać na przykład cztery gwiazdki, to będziemy mieli określony czas na to, aby polepszyć ocenę w całej skali – z pewnością w tym pomoże system rezerwacji rodzaju https://calendesk.com/pl/blog/system-rezerwacji-wizyt-online-wady-i-zalety-dla-malych-przedsiebiorcow/
. Nie jesteśmy w stanie jednakże po kilku godzinach od wyjścia komisji z naszego hotelu, zadzwonić do niej i poprosić o ponowną ocenę bezzwłocznie. Oprócz tego, jako posiadacze hotelu powinniśmy pamiętać, że utrzymywanie słusznych kontaktów z pracownikami komisji, urzędu skarbowego czy sanepidu jest niesłychanie wskazane. Nie powiadamy tutaj o łapówkarstwie.

Niemniej jednak wiemy, że kiedy jesteśmy dla kogoś mili oraz serdeczni, to taka osoba z pewnością nam się odwdzięczy w przyszłości. Powróćmy jednak do gwiazdek oraz hotelowych standardów. W każdym kraju panuje inna charakterystyka konkretnej liczby gwiazdek. Stąd właśnie w wielu przypadkach wynikają różnice hotelowe. Jeden hotel znajdujący się w jednym z niedużych włoskich kurortów ma prawo posiadać trzy gwiazdki. Hotel znajdujący się w Polsce może też posiadać trzy gwiazdki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz