Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie umożliwia kopiowanie dokumentów lub też innych surowców graficznych w postaci papierowej. Aktywność kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces kopiowania startuje się od umiejscowienia oryginału na szkle czytnika kserokopiarki.

Potem, światło lampy skanującej przesuwa się po innowacyjnym dokumencie, odczytując wiadomości o jego treści oraz obrazach. Te informacje są później emitowane do układu sterowania kserokopiarki, jaki włącza przebieg elektrofotografii. W tym momencie, na przestrzeni bębna fotoreceptorowego zostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a później narzucona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwnym znaku.

To właśnie dzięki temu, w miejscach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, bagaż elektrostatyczny zostaje zdjęty, tudzież w miejscach, gdzie film lub ewentualnie tekst występuje, ładunek pozostaje nienaruszony – leasing kserokopiarek. Potem, na bęben jest nanoszony toner, jaki przylega do miejsc naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi cząsteczkami proszku, które są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są przeważnie wykorzystywane w formie kartek, ale co poniektóre kserokopiarki używają wyjątkowych bębnów tonerowych. Tonery są potem przenoszone na papier poprzez przepuszczenie go między bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się transferem. Na końcu, toner jest przechowywany na papierze poprzez podgrzanie i dociskanie go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz