Hodowla warzyw i kwiatów w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności wiosną. Niskie temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na tempo rozwoju, z tego też powodu ogrodnicza branża stosuje powszechnie rozmaite tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szkło, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Aktualnie na naszym rynku istnieje dużo modeli takich folii, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem najlepszej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z jakich najważniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego jak długo chce się użyć tego typuj folii, to pasuje zakupić dobrze dobrany wyrób. Folie ERG Bieruń przeznaczone na kilka lat posiadają większą grubość, często też mają różne dodatkowe wzmocnienia zwiększające wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne niż tradycyjne, ale mogą mieć nieco gorsze parametry przepuszczalności.

Przy wyborze folii będzie to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Żeby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki na rozwój zaleca się, aby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej dziewięćdziesiąt procent, wówczas się zapewni roślinom optymalne warunki na rozwój. W wielu przypadkach pomaga w tym także perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza zabezpiecza ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz