Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy na dzień. Ale równie istotne jest to, żeby przeglądać je też regularnie u dentysty, co na pewno pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd był robiony co najmniej raz w roku.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w innych trzeba będzie za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. Podczas takiego przeglądu stomatolog dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, ale też i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeżeli zauważone zostaną jakieś dziury, to najczęściej będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie się powiększy i trzeba będzie wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stany zapalne, a za tym z pewnością nikt nie tęskni. A całkowite zaniedbanie w skrajnym przypadku może doprowadzić do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto co najmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie posiada swojego, to może poszukać w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa otrzyma listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze pasuje też sprawdzić opinie klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz