Pod ziemią ukryta jest ogromna ilość różnego rodzaju przewodów, kabli i rur. Często zlokalizowane są one pod istniejącą infrastrukturą, na przykład taką jak drogi, place czy budynki. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba położyć coś nowego, i do tej pory przeważnie robione to było przez zrobienie kanału o odpowiedniej głębokości. Lecz nie w każdym przypadku rozwiązanie takie jest możliwe, kiedy na przykład przeciągnąć trzeba rurę pod autostradą czy dnem rzeki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą przewierty horyzontalne, które pozwalają na realizację takich prac bez żadnego ingerowania w znajdującą się na powierzchni infrastrukturę.

Zalety takiej metody są naprawdę duże, i z tego też powodu zaczyna się ona cieszyć rosnącą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że takie przewierty pod drogami wykonać można w praktycznie każdych warunkach, trzeba tylko odpowiednio dobrać parametry i głębokość. Przewierty sterowane sprawdzają się bardzo dobrze przede wszystkim na zabudowanym terenie, gdzie albo trzeba by było uszkodzić znajdujące się tam obiekty, albo też puszczać kable jakąś okrężną drogą.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy do pokonania będą jakieś trakty komunikacyjne, takie jak szosy czy tory tramwajowe. Przeciski kretem w niejednej sytuacji będą również lepszym wyjściem, niż instalacja zawieszona na wysokości, przykładowo nad kanałem czy rzeką. Takie przewierty realizować również można, jeżeli na planowanej drodze instalacji znajduje się jakaś góra lub wzniesienie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz