Organizując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie ma zachodzić na drugą oraz powinny być stosownie oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Muszą być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub ewentualnie późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa podkreśla ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Łączy się to z tym, iż ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy istotny trawnik gwarantujący gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu prowadzonej przez nas działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Głównie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich elementów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w momencie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia i faktem, że trawa wtedy o wiele lepiej znosi koszenie.

One Reply to “Jakim sposobem zadbać o ogród?”

Dodaj komentarz