Już przed wielu laty kapłani czy szamani umieli wprowadzać inne osoby w trans, prowadząc przy tym niejednokrotnie różne rytuały. Nowoczesna wiedza naukowa rozwinęła ten obszar w dużym stopniu, a Hipnoza pojawiła się w wielu obszarach. Z dużym powodzeniem zaczęła z niej również korzystać psychologia, bo w niejednym przypadku może ona dać naprawdę dobre wyniki. Dziedziną medycyny, która się zajmuje tego typu leczeniem, jest nazywana hipnoterapia.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej hipnozy i wprowadzeniu leczonego pacjenta w stan transu psycholog ma możliwość dotarcia do tego, co jest przyczyną problemów. Niejednokrotnie bowiem problemy danej osoby biorą się z tego, co się stało bardzo dawno temu, nawet w okresie dzieciństwa. Oczywiście po takim czasie nikt pamiętał tego nie będzie, ale w podświadomości wszystko to istnieje, i powoduje wiele problemów. Takie cofanie do źródła traumatycznych przeżyć znane jest jako regresja hipnotyczna.

Psycholog podczas kolejnych seansów poznaje to, co się s pacjentem działo, i jeżeli do tego dojdzie, to może usunąć blokady z podświadomości i naprawić pamięciowy ślad. Całkiem niedawno jeszcze wielu ludzi obawiało hipnozy z powodu tego, że to zjawisko nie do końca było wyjaśnione. Dziś hipnozę się uważa za jedną z medycznych metod, a do jej używania przymierza się zwiększająca się liczba lekarzy. O tym, jak jest popularna, można się dowiedzieć sprawdzając jakiś bieżący kurs hipnozy, na który zawsze trudno się zapisać.

 

Dodaj komentarz