Tkanina to materiał z przyjemnością wykorzystywany do przystrajania. Można to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Wolno wykorzystać do tego celu zwykłe farby akrylowe zakupione w punktach sprzedaży dla plastyków, niemniej jednak w takim układzie pomocny będzie również nadzwyczajny preparat, który wypada połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu nabyć można w specjalistycznych sklepach. Są w nich też dostępne farby przeznaczone tylko do malowania na materiałach – z tym, że są droższe od akryli. Do malowania wolno używać gotowych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto również sięgnąć po specjalne pisaki służące do narysowania konturów i dodatki, jak płótno malarskie. Wizerunek naniesiony na tkaninę ma obowiązek wybitnie odpowiednio wyschnąć. Wymaga również utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę bądź przez coś delikatnego (np. przez bawełnianą chusteczkę), czy też od zewnętrznej. Do utrwalania służy także piekarnik – ma obowiązek być nagrzany do odpowiedniej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na parę minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz