Duża część mieszkańców domów w dalszym ciągu do ich ogrzewania używa różnego rodzaju pieców. W zależności od budowy piece takie pozwalają na spalanie kilku rodzajów materiałów opałowych. Część z nich jest dedykowana tylko do jednego, w pozostałych palić można paroma odmianami, to zależy od tego, co zostało przewidziane przez producenta. Od bardzo dawno największym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek Zamość.

Ekogroszek robiony jest z węgla o odpowiedniej grubości, przez co ma świetne energetyczne własności i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Jednak dużym minusem ekogroszku stanowi jego cena, jaka także jest zaliczana do wysokich. Trochę mniej kosztuje pellet drzewny Zamość, jaki w większości przypadków świetnie się sprawdza. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z odpadów i trocin pochodzących z tartaków, a z powodu niskiej wilgotności spala się ono znacznie lepiej niż kawałki z drewna. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny od węgla i ekogroszku.

Z powodu tego, że się go produkuje z naturalnej słomy, to produkt ten jest bardzo ekologiczny. Aby nie było problemów z ogrzewaniem w okresie zimowym, każdy właściciel policzyć sobie musi,jak dużo poszczególnego opału będzie potrzebne. Trzeba też pamiętać o tym, aby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w należyty sposób przechowywać. Szczególnie wrażliwy jest na to pellet, który po zawilgoceniu znacznie gorzej się spala. Dlatego też należy zadbać o to, żeby przechowywać opał w suchych pomieszczeniach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz