Praca na hali produkcyjnej czy magazynie wiąże się niejednokrotnie z tym, że bez przerwy jest konieczność otwartych drzwi czy bram. Bierze się zwyczajnie z praktycznych powodów, ponieważ bardzo często przez tego typu miejsce będą przechodzić pracownicy albo przejeżdżać jakieś pojazdy. Jeśli za każdym razem będzie trzeba coś zamykać albo otwierać, to nie byłoby to wygodne. Pozostawienie z kolei niczym nie zabezpieczonego otworu to jednak ryzyko, że odczuje się bardzo szybko w środku działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, na przykład wiatru czy niskiej temperatury.

Z tego też powodu w takich przypadkach świetnie się sprawdzają różnego rodzaju kurtyny magazynowe. Rozwiązanie takie jest znane i używane od dawna, przede wszystkim z tego powodu że jest naprawdę praktyczne i wygodne. Przeważnie kurtyny złożone są z pasków foliowych mających różną grubość. Dzięki temu są one wytrzymałe i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie mają dużą elastyczność.

Posiadać także mogą różny kolor, zależnie od miejsca montowania i oczekiwań zamawiającego. Dużą popularnością cały czas się cieszą przezroczyste wersje, lecz jeśli ktoś nie chce, żeby było przez nie wszystko widać, to pomyśleć może o jednym z wielu kolorów. Ponieważ takie paski wiszą pionowo, to między nimi można bez problemów przechodzić czy przejeżdżać jakimiś pojazdami, a po chwili wrócą one do pierwotnego kształtu. Skutecznie ochraniają one przed wiatrem, różnicami temperatur czy pyłem, za ich pomocą też można dzielić wnętrza na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz