Wizyta u psychologa różni się bardzo od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty najczęściej są bardzo konkretne, oparte na wywiadzie, przebadaniu pacjenta oraz wynikach diagnostycznych badań. Ale w sytuacji, gdy coś dolega duszy, to wyszukanie przyczyny, a tym bardziej skutecznej metody na poradzenie sobie z takimi problemami wcale takie proste nie jest. Aby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to niekiedy potrzebuje kilka czy kilkanaście spotkań. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie z pacjentem, który także stopniowo się otwiera i coraz więcej mówi.

Na wszystkie te rzeczy potrzeba czasu, ale też i ogromnego zaufania, szczerości i szacunku. Jeśli to się nie pojawi, to raczej nie ma szans na to, żeby leczenie się udało. Czasem się zdarzają sytuacje, kiedy któraś ze stron po jakimś czasie rezygnuje z dalszej współpracy, bo przestaje widzieć w tym sens. Dlatego też już na początku, przy wyborze psychologa warto zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy, jakie pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Dobrego psychologa szukać można w internecie, na przykład przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła terapia radom i przeglądnięcie zwróconych wyników. Przy okazji sprawdzić od razu napisane przez innych pacjentów opinie, które powiedzą bardzo dużo w temacie jakości leczenia takiego psychologa. Bardzo ważne jest oczywiście wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia a także dodatkowe szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz