Bogaty polski przedsiębiorca wpadł na genialny pomysł – wykonanie siatki mobilnych mechaników. W całym kraju, w większych miastach postawił posterunki specyficznej pomocy drogowej dla kierowców w potrzebie. Mechanika samochodowa jest branżą niebezużyteczną w dobie przewozu, gdzie dominują auta.

Każdego dnia wykwalifikowani mechanicy siedzą na dyżurze w warsztacie i są skłonni przybyć na miejsce, w jakim zdarzyła się usterka maksymalnie w pół godziny! Wszystko za niewielką opłatą. Pomysł jest bardzo praktyczny oraz póki co, interes wyśmienicie się rozwija. Zakup oryginalnego auta przez biznesmena zaświadcza o tym, że wszystko idzie w solidnym kierunku. Duża inwestycja zwraca się z akcesoriami. Mechanicy są zadowoleni z tego powodu, że dostają napiwki od poszkodowanych kierowców.

Naturalnie wszystko przedstawia się jak w taksówce – trafny licznik liczy cenę dojazdu, zaś mechanik ustala wartość naprawy. W ciężkich wypadkach samochód jest holowany czy też wciągany na lawetę, a zszokowani ludzie odwożeni do swoich domów. Mechanik samochodowy, jaki jest zatrudniony w warsztacie nie zarabia sporo. Wręcz jego zarobki klasyfikują się żałośnie. Można to śmiało przyrównać do zawodu fryzjera – pracując w lokalnym salonie fachowiec od włosów zarabia wyłącznie na zleceniach, do jakich jest zamawiany i robotę wykonuje w czyimś domu. Właściciel warsztatu, w jakim modernizuje się samochody miesięcznie zarabia krocie. Rozumie się samo przez się, im większy warsztat i liczba mechaników jest pokaźniejsza, w owym czasie także zarobki proporcjonalnie narastają.

Mechanika samochodowa zapewnia zyski, kiedy dana figura założy własną jednostkę i zainwestuje w klucz płasko oczkowy. Każdy młody chłopak, jaki kształci się w tym kierunku ma w planach otworzyć osobisty warsztat, gdzie będzie mógł wykonywać zawód i upajać się pieniędzmi. Na początku należy pozyskać doświadczenie i pieniądze na narzędzia, ale w wielu przypadkach w wyniku nędznych zarobków i przyzwyczajenia dany praktykant zostaje w warsztacie własnego mistrza narzekając na brak perspektyw. Wraz z wiekiem słabnie predyspozycja do podejmowania ryzyka przez co staje się stałym pracownikiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz