W przeciwieństwie do odkurzaczy sztyftowych, tradycyjne odkurzacze kanistrowe oferują możliwość przyjęcia modelu z workiem lub bez. A jeśli urządzenia workowane utrzymują się na szczycie sprzedaży, odkurzacze bezworkowe nadal przekonują nowych użytkowników. Każdy z nich ma szczególne zalety, które należy znać, aby dokonać najlepszego wyboru.

Czym różnią się odkurzacze workowe i bezworkowe?

Odkurzacze kanistrowe z workami od dawna są jedynymi na rynku i nadal są najczęściej używane we francuskich domach. Posiadają kaptur, który unosi się i zapewnia dostęp do worka, który zatrzymuje cały zassany kurz i brud. Jednorazowy worek może być papierowy lub materiałowy, działa jak filtr i po napełnieniu należy go wymieniać.

Odkurzacze bezworkowe są zaprojektowane w oparciu o określone technologie filtracji cyklonowej i multicyklonowej, które można znaleźć również w odkurzaczach sztyftowych. Modele te mają stożki lub cyklony, w których powietrze wiruje z dużą prędkością. Ten rodzaj filtracji oddziela powietrze od pyłu za pomocą siły odśrodkowej.

Na pierwszy rzut oka łatwo będzie odróżnić odkurzacze workowe i bezworkowe. Rzeczywiście, odkurzacze bezworkowe mają bardziej nowoczesny wygląd. Dzięki swojej przezroczystości ujawniają swoją zaawansowaną technologię, jednostki filtrujące i komory, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy workowych.Ale różnica między modelami nie kończy się na ich estetyce. Oba ujawniają zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacz z torbą?

Nawet jeśli odkurzacze bezworkowe korzystają z wielu postępów technologicznych, odkurzacz z workiem nadal uwodzi użytkowników swoimi niepodważalnymi zaletami.Higiena. Odkurzacz bezworkowy jest znacznie zdrowszy i bardziej higieniczny, ponieważ nie powoduje kontaktu z kurzem. Zmiana worka powoduje znacznie mniej niedogodności i unoszenia się kurzu czy sierści zwierząt niż opróżnianie zbiornika. Dodatkowo worki mają większą pojemność i dlatego są wymieniane znacznie rzadziej niż komora musi być pusta. Tym samym jest to idealny model dla alergików.

Według różnych testów przeprowadzonych w ostatnich latach odkurzacze workowe wydają się mieć silniejsze ssanie. A dzięki workowi zatrzymującemu kurz filtracja jest często skuteczniejsza niż w modelach bezworkowych. Dane te należy jednak zakwalifikować zgodnie z projektem urządzenia. Rzeczywiście, wysokiej klasy urządzenie bezworkowe może zapewnić lepszą wydajność niż tradycyjny odkurzacz klasy podstawowej. dlaczego warto mieć odkurzacz bezprzeowodowy?

Hałas Worek znacznie tłumi hałas, a technologia zastosowana do konstrukcji odkurzacza workowego wykazuje niższy poziom hałasu niż filtracja cyklonowa. W ten sposób odkurzacz workowy często będzie cichszy niż jego odpowiednik bezworkowy.

Wywiad. Dzięki obecności worka filtry szybciej się brudzą. Dodatkowo każde opróżnienie komory odkurzacza bezworkowego wiąże się z minimum konserwacji, z której jesteś zwolniony przy tradycyjnym modelu z workiem.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezworkowy?

Nowicjusze na rynku co roku przekonują wielu użytkowników swoimi niezaprzeczalnymi zaletami.Przezroczysty zbiornik.Odkurzacz bezworkowy oferuje prawdziwą przewagę dzięki przezroczystości komory. W ten sposób możesz monitorować poziom napełnienia zbiornika i bardzo łatwo wiesz, kiedy go opróżnić. Dodatkowo ułatwia również odzyskanie przypadkowo zassanego elementu.

Bardziej ekonomiczny i ekologiczny model

Przy tego typu urządzeniu nie musisz kupować toreb. A poza związanymi z tym kosztami oferuje ogromną łatwość użytkowania. Nie musisz już upewniać się, że masz pod ręką nowe torby, ani martwić się, że dostaniesz niewłaściwe modele. I oczywiście bez jednorazowych toreb to urządzenie jest również bardziej przyjazne dla środowiska.

Brak utraty ssania

Wydajność ssania dramatycznie spada, gdy worek próżniowy się zapełnia. W przypadku modelu bezworkowego wydajność pozostaje stała, dzięki czemu masz gwarancję korzystania z doskonałej wydajności podczas codziennego sprzątania.

Bardziej regularne opróżnianie

Nawet jeśli opróżnianie zbiornika pociąga za sobą dodatkowe manipulacje w celu wyrzucenia go do kosza, pozwala to na bardziej regularne zarządzanie kurzem. Dzięki temu może stać się prawdziwym atutem i na przykład uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

Producenci nieustannie wprowadzają innowacje i udoskonalają odkurzacze bezworkowe. Dziś niektóre modele dlatego ujawniają osiągi, które zwykle dorównują wydajności odkurzaczy z workiem. Nie ma jednego rodzaju odkurzacza lepszego od drugiego, ważne jest, aby wybrać taki, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. A może wolisz świetną manewrowość odkurzacza stacjonarnego i naturalnie wybierzesz urządzenie bezworkowe? Aby właściwie dobrać sprzęt, nie wahaj się również zapoznać się z naszym artykułem porównawczym na temat zalet i wad odkurzaczy sztyftowych i kanistrowych, klikając tutaj.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz