Metodę mezoterapeutyczną wykoncypowano w latach pięćdziesiątych XX wieku, jakkolwiek spopularyzowana została dopiero jakieś dwadzieścia lat następnie. Mezoterapia, jako jeden z zabiegów dermatologii estetycznej, stosowana jest w celach zdrowotnych, profilaktycznych i najzwyczajniej w świecie upiększających – więcej dowiesz się na Mezoterapia Jastrzębie-Zdrój. Polega ona na dostarczeniu cerze mieszaniny elementów odżywczych i aktywizujących jej system regeneracji. Wykonuje się w tym celu cykl zastrzyków śródskórnych za pomocą nadzwyczaj cienkiej igły. Metoda ta stosowana jest entuzjastycznie przez osoby chcące zredukować zmarszczki i ogólnie polepszyć, odmłodzić swoją cerę.

Przeprowadzenie takiego zabiegu przez lekarza specjalistę nie potrzebuje hospitalizacji, ani całkowitego znieczulenia czy poważniejszej ingerencji w organizm. Mezoterapia uważana jest w następstwie tego za terapię pewną i bezbolesną. Dla zdobycia pożądanego efektu potrzebne jest jednak poddanie się cyklowi zabiegów, którego intensywność wyznacza lekarz. W jaki sposób na razie nie jest to metoda leczenia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpośrednie zasilenie komórek cery substancjami regenerującymi lub stymulującymi oznacza typ iniekcji śródskórnej. Mezotarapia jest zabiegiem w zasadzie nie powodujący niedogodności bólowych w trakcie jego przebiegu. Mimo to pacjenci z małym progiem odczuwania bólu mogą posiadać na wstępie zaaplikowany miejscowo krem przeciwbólowy. Kiedy rozpocznie on funkcjonować substancje lecznicze wstrzykiwane są za pomocą aparatu wyposażonego w bardzo cienką igłę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze do “Odmładzanie – czy warto wybrać się do gabinetu urody?”

  • Patryk
    Patryk

    +Reklama+
    Wizyta u dentysty w Katowicach to gwarancja wysokiej jakości usług. Klinika zapewnia bezpieczne i nowoczesne metody leczenia, przy jednoczesnym skupieniu na komforcie pacjenta. Odwiedź dentysta Katowice, celem zbadania stanu aktualnego twoich zębów.

Dodaj komentarz