W naszej strefie klimatycznej zimy są niekiedy bardzo mroźne, z tego też powodu praktycznie wszystkie domy i mieszkania wymagać będą odpowiedniego ogrzewania. W wielu przypadkach będą to piece na paliwo stałe, w których istnieje możliwość spalania różnych rodzajów opału. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim węgiel oraz różne gatunki drewna. Ale dużo osób decyduje się na stosowanie ekogroszku lub drzewnego pelletu, niektóre modele pieców są przeznaczone jedynie do spalania takich paliw.

Kupując opał na zimę trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii. Przede wszystkim na to, czy posiadany piec będzie przeznaczony do jego palenia, gdyż w części przypadków mogą być jakieś ograniczenia. Następną ważną rzeczą będzie kaloryczność, a ta zależy od rodzaju opału. Węgiel jest uznawany za najbardziej kaloryczny, ale musi on być dobrej jakości, i też odpowiednio gruby. Z drobnego węgla ilość energii będzie dużo mniejsza, mimo tego że to będzie dokładnie taki sam rodzaj materiału.

Nieco mniej kaloryczne jest drewno i wykonywane z niego brykiety, lecz to zależne będzie od zastosowanego gatunku. Kolejną niezwykle istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wilgotność. Jeżeli opał za dużo będzie jej miał w sobie, to znacznie gorzej się też będzie spalał, i wytworzy mniej energii. Dlatego najlepiej go kupować w jakiś pewnych hurtowniach, w jakich mieć się będzie pewność co do jakości. A takie bez problemów się znajdzie za pomocą internetowej wyszukiwarki, po wpisaniu w niej słów hurtowa sprzedaż miału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz