Mali Lošinj to urokliwe miasteczko – wyspa z oszałamiającymi krajobrazami. Najpierw było miastem portowym, jak dużo innych miasteczek w Chorwacji. Prawdziwe życie przebiega tutaj w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybrać się na spacer promenadą nad morzem.

Mali Losinj leży w dużej zamkniętej zatoce wśród pobliskich wysp, a więc w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Pierwsze informacje o takim miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas 12 mających chorwackie korzenie rodzin przybyło na wyspę Losinj. Aktualnie miejsce to jest cenione za piękną przyrodę, jak i niemało obiektów zabytkowych nawiązujących do jego intensywnej przeszłości. Więcej wiadomości da się odszukać na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród obiektów wartych zwiedzenia bez wątpienia wymieniać można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokracji, kościół świętego Marcina zbudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z 2 delfinami wyrzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, zapachowy ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, czyli znanego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, sławnego na całym świecie śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już sama lista pokazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem godnym uwagi. Chorwacja już od wielu lat znajduje się na liście krajów z chęcią odwiedzonych.

Na tyle cudowne wyspy jak zaprezentowana motywują do odwiedzania. Wielbiciele cudownych plaż muszą oglądać te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W głowie na pewno zapiszą się także zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Poleca się tutaj kąpiele i odpoczynek pod sosnowymi drzewami. Podana wysepka jest idealnym miejscem na wakacje. Bez wątpienia, jej niezwykłości nie można będzie zapominać. Niezależnie od tego, jak ktoś preferuje odpoczywać, wyszuka tu coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz