Wśród licznych pomysłów na wykończenie podłóg w swoim mieszkaniu coraz większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć panele z winylu. Winyl jako materiał jest wykorzystywany na podłogi od dawna, ale w ostatnich latach producenci zaczęli proponować jego nową wersję właśnie w formie paneli. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza w czasie użytkowania na co dzień. Taki panel jest złożony z kilku warstw, a ostatnia to przezroczysty poliuretan. Te materiał bardzo dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami, przez co takie produkty mogą być używane nawet we wnętrzach o dużym ruchu.

Dopasowane w odpowiedni sposób panele winylowe można montować w szkołach, urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej, oraz rzecz jasna w mieszkaniach i domach. Klientów na pewno ucieszy zróżnicowana propozycja jeżeli chodzi o wzory i kolorystykę. Wiele paneli wygląda jak naturalne drewno, z większą lub mniejszą liczbą słojów. Takie sprawdzają się doskonale na przykład w pokojach czy salonach.

Do łazienek i kuchni z kolei kupujący chętniej wybierają różnego rodzaju symetryczne motywy czy też wzory naśladujące naturalne kamienie, jakich również jest dużo do wyboru. Panele winylowe są układane bardzo podobnie jak zwykłe, mają one takie same zatrzaski. Lecz w ich przypadku ważne jest, aby przygotować odpowiednio podłoże, jakie musi być idealnie proste. Ten typ paneli podłogowych jest znacznie cieńszy, z tego też powodu wszelkie nierówności spowodować mogą pęknięcia elementów łączących.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz