Praktyczne zasłony spawalnicze od wytwórcy Kiner to przezroczyste przegrody osłaniające otoczenie stanowiska spawalniczego przed negatywnym wpływem promieniowania podczerwonego a także ultrafioletowego, jakie jest wyemitowane przez łuk spawalniczy. Wysoka minimalizacja światła odbitego zwiększy poziom bezpieczeństwa spawacza oraz podnosi komfort jego pracy.

Zasłony spawalnicze chronią również przed promieniowaniem świetlnym takie osoby, które są niewyposażone w środki i ubrania spawalnicze, a przebywają blisko stanowiska spawalniczego. Proponowane przez producenta zasłony spawalnicze posiadają dwie krawędzie wzmocnione na górnej i dolnej części zasłony. Są one podwójnie złożone oraz zespolone cieplnie. Na górnej krawędzi zrobione są wzmacniane otwory, jakie służą do zakładania zasłon na haczykach stalowych. Klienci mogą wybierać produkty z asortymentu lub mają możliwość zdecydować się na zasłony wykonane na prywatne zamówienie.

Wyroby te spełniają uzgodnienia normy PN – EN ISO 25980:2014. Taki rodzaj folii spawalniczej jest trwale oznakowany. Nie można takiego oznaczenia usunąć albo zmieniać. Oznakowanie złożone jest z numeru normy, nazwy producenta, dystrybutora albo importera a także daty wyprodukowania. W taki sposób oznaczona kotara spawalnicza ma gwarancję przydatności w procesie spawania. Na witrynie producenta można znaleźć użyteczne rady dotyczące montażu i sposobu zastosowania zasłon spawalniczych. Z tego powodu rozsądnie jest się z tym zaznajomić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz