Choroby z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich schorzeń związanych z układem endokrynnym. Najczęstszy motyw spotkania u endokrynologa to problemy powiązane z tarczycą, czyli z niewielkim gruczołem znajdującym się w obrębie szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo istotnych hormonów.

W gabinecie posiadający spore doświadczenie endokrynolog bartoszyce zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorych zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i innymi. W dodatku można się tutaj kierować, gdy ktokolwiek cierpi z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania lub będzie zmagać się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Ponadto, jeśli inne schorzenia również mają wpływ na przemiany w hormonach, to również pozostaje to przesłanką do zgłoszenia się w to miejsce. Ze względu na to, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równocześnie z praktyką medyczną realizuje działalność naukową możliwe jest to, żeby rozpatrzył przypadek pacjentów na sposób indywidualny, na bazie najnowszych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie nowoczesnych standardów kuracji jest domeną jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tu również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzane są też choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Wiele pań zgłasza się również ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, co objawia się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym i hirsutyzmem. Placówka zajmuje się także zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz