Do w najwyższym stopniu prostych napraw wozu należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy potrzebować: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu w owym czasie trójkąt jest bezcelowy, jeżeli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od wozu. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu manualnym, kiedy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to niezmiernie istotne oraz musimy o tym pamiętać.

Jeżeli mamy założone kołpaki to wypada je zdjąć, albowiem zasłaniają śruby. Ażeby zdjąć kołpaki łapiemy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeśli zechcą zejść bierzemy śrubokręt i kontestujemy je. Przed podniesieniem samochodu na lewarku luzujemy śruby w kole, bezsprzecznie w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło czynimy to łagodnie uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Później usuwamy lewarek. I co istotne należałoby na koniec spowodować jeszcze raz umocowanie kół ponieważ w innym razie czeka nas nieprzyjemna niespodzianka, jaka ma okazję doprowadzić do morderczego wypadku – w następstwie tego już dziś sprawdź https://krakhol.pl/. Zamiana żarówki w aucie to wcale nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele samochodów do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń operować przy osłonie kurzowej.

W autach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach samochodów wymiana żarówki jest znacznie bardziej skomplikowana oraz żeby wymienić żarówkę wypada zdemontować całą lampę. Jeżeli mamy starszy model samochodu wymianę żarówki zaczynamy od podniesienia maski oraz otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami przez wrażliwe ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami w owym czasie dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz