Każdy szczegół aranżacji wnętrza domu ma swoje znaczenie. Jednakowoż są takie szczegóły, które na wnętrzu ważą więcej aniżeli inne, czego przykładem są schody. Wykończenie schodów może być jak najlepiej zaadaptowane do charakteru pomieszczenia, w którym się znajdują. Właściwie użyty materiał może wyodrębnić klimat wnętrza albo nawet – jeżeli takie będzie założenie – uczynić ze schodów najistotniejszą ozdobę.

Schody w domu sporadycznie mają okładzinę kamienną, bowiem nadaje się ona przede wszystkim do niezmiernie przestronnych wnętrz – niemniej wypróbuj onyx łódź. Ale jeśli już wykorzystuje się kamień, to właściwie marmur, bazalt czy twardy piaskowiec niż granit (jest zanadto chłodny). Schody obłożone kamieniem należałoby zaimpregnować.

Tak samo zresztą, jak schody drewniane. Te, ze względu na wielką różnorodność gatunkową i kolorystyczną drewna i lekką konstrukcję są entuzjastycznie są stosowane w mieszkaniach wielopoziomowych oraz domach. Drewno może być użyte zarówno w wersji szablonowej jak oraz nadzwyczaj nowoczesnej. Jest przy tym niezwykle trwałe, o ile jest adekwatnie pielęgnowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz