Nie każdego z nas stać na kosztowny hotel. Głównie w sezonie letnim, innymi słowy w miesiącach począwszy od połowy czerwca a przerwawszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy to hotele są najdroższe dla wędrowców. Można skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, jednakowoż to bez ustanku są oferty dla ludzi z nieco bardziej bogatymi portfelami.

Skutkiem tego także w okresie letnim największą furorę robią noclegi blisko morza w osobistych kwaterach – przekonaj się pokoje Łeba. Jeżeli hotel kosztuje średnio trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, jednakowoż w równie atrakcyjnym miejscu, możemy mieć nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, w wielu przypadkach oferowane wspólnie z pobytem, możemy bawić się nad samym morzem praktycznie za darmo a już na pewno za ułamek tej ceny, którą musielibyśmy zapłacić pragnąc przebywać w luksusowym hotelu.

Informacje o słusznych gospodarzach rozchodzą się przeważnie pocztą pantoflową. Znajomi byli, w następstwie tego polecają innym w najwyższym stopniu interesujące miejsca. To przykre bywa w takim razie tak, iż najlepsze kwatery są praktycznie cały sezon już zajęte oraz mała jest szansa żeby się do nich dostać. Zostaje w związku z tym pytać wśród znajomych jacy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, iż noclegi czy to w hotelach czy w prywatnych kwaterach położonych najprzyzwoiciej, bo tuż przy morzu, muszą sporo kosztować. Dużo w tym prawdy, jakkolwiek to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu wyszukujemy. Jeśli wyjeżdżamy do kultowego i drogiego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to powinniśmy liczyć się z tym że w takim miejscu nasz portfel skurczy się znacznie szybciej niż na przykład wówczas, kiedy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo blisko morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów i skonfrontujmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie iż wszędzie kosztuje tyle samo?

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz