Zapewne wiele osób miało kiedyś okazję oglądać większą lub mniejszą naklejkę, jaka zależnie od kąta spoglądania mieniła się wspaniałymi barwami. Takie naklejki między innymi występują na biletach, banknotach czy rozmaitych dokumentach, ale też i na wielu innych przedmiotach. Jak się okazuje, jest to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda zabezpieczania.

Obecnie, dzięki powszechnej dostępności do nowoczesnych programów graficznych i metod druku, wykonanie kopii standardowego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak zostaną na nim umieszczone jakieś hologramy, to już to będzie znacznie bardziej trudne, a w niejednym przypadku wręcz niemożliwe. Owszem, zdarzają się próby fałszerstw również z podrabianymi hologramami, ale jeśli ktoś się będzie orientował, to bez żadnego problemu to dostrzeże. Metoda ich wytwarzania będzie bowiem wymagać wyspecjalizowanego sprzętu, z tego też powodu tym się zajmuje niewiele firm. A zamówienie w nich hologramów będzie się też przeważnie wiązać z potrzebą udokumentowania takiej potrzeby, co ogranicza bardzo mocno niebezpieczeństwo niezgodnych z prawem działań.

Aktualnie druki zabezpieczone mogą posiadać hologramy o wysokim poziomie zaawansowania. Da się na nie na przykład nanieść nanoteksty czy mikroteksty, ukryte znaki czy nawet i elementy przestrzenne, dzięki czemu zapewnią że dokument jest autentyczny. Co interesujące ta nowatorska technologia nie tylko służy do zabezpieczania, ale pełnić też może funkcję ozdobną, czego najlepszym przykładem chociażby są folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz