Wygląd łysiczki lancetowatej opisany na witrynie GoldenTeacher obejmuje między innymi to, w jaki sposób prezentuje się nóżka takiego rodzaju grzyba. Jest ona bardzo wąska, natomiast mocna i wytrzymała, jak i elastyczna. Nie da się jej złamać, wobec czego w czasie zbiorów trzeba ją ucinać nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata to od milimetra do maksymalnie trzech milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty albo brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona w linii prostej, bo w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w innym, nieco węższa. Trzon tego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cieńszy, bladszy, biały, bez wyraźnego smaku, natomiast niektórym może kojarzyć się z rzodkiewką. Zarodniki mają kolor ciemnobrązowy z purpurowym odcieniem. Można także dowiedzieć się czegokolwiek o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty albo zaostrzony. Na szczycie kapelusza można znaleźć specyficzny guzik. Nieco starsze owocniki mogą mieć pomarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadziej, mają sporą szerokość i nieco większe, solidnie wrośnięte do trzonu. Ich kolor prędko ulega zmianom, od intensywnej czerwieni po czarny. Zapoznając się z opisami można wnioskować, jak wygląda wskazany grzyb. Najważniejsze informacje na temat łysiczki lancetowatej są podawane w interesujący sposób. Autorzy mają pojęcie, w jaki sposób zainteresować internautów. I z tego względu warto zaglądać na witrynę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz